Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2020 Marts > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Jaunumi


Meklēt:

Nepārtraukt biznesa darbību - ir iespējams!

26-03-2020

Mēs rūpējamies par savu veselību, pārbaudām darbiniekus un dezinficējam rokas un telpas, tāpēc turpinām strādāt pēc pušu pieprasījuma - pieņemam un izsniedzam dokumentus uz vietas, kā arī rīkojam tiesas sēdes. Tomēr mēs arī ļoti novērtējam tos, kuri izvairās no jebkāda kontakta.

Šodien mūsu raksts ir veltīts tam, ka neviens vīruss nevar kļūt par iemeslu pārtraukt darbu sēžot mājās karantīnā, bet tieši pretēji - iemesls strādāt vēl vairāk un efektīvāk, lai uzturētu savu biznesu! Mēs sniedzam Jums iespēju neapstāties un biznesa strīdus atrisināt arī attālināti! Mēs darām visu, lai atvieglotu un padarītu uzņēmēju dzīvi ērtāku un drošāku.

 

Kā atrisināt strīdus uzņēmējdarbībā, neizejot no mājām?!

 

Oficiālā komunikācija online

Oficiālai saziņai ar šķīrējtiesu var izmantot elektronisko pastu. Šķīrējtiesas sagatavotie dokumenti pusei var tikt nosūtīti uz elektronisko pastu, kā arī dokumentus, kurus sagatavo un iesniedz šķīrējtiesā var nosūtīt otrai pusei elektroniskā pasta sūtījumā. Lai izmantotu šo iespēju pusei ir jāizpilda Šķīrējtiesu likuma 31. panta trešajā daļā noteiktais nosacījums – 31. panta pirmajā daļā minētos dokumentus elektroniskā pasta sūtījumā nosūta, ja puse ir paziņojusi šķīrējtiesai, ka piekrīt saziņai ar šķīrējtiesu izmantot elektronisko pastu. Ja Jūs vēlaties saziņai ar Rīgas šķīrējtiesu izmantot elektronisko pastu, Jums ir jāiesniedz rakstveida piekrišana. Paraugu Jūs varat atrast šeit - 21. dokuments.

 

Dokumentu iesniegšana online

Elektroniskā veidā prasītājs atsūta ar elektronisko parakstu parakstītus:

  1. prasības pieteikumu;
  2. pieteikumam pievienojamos dokumentus, t.i. dokumentu orģinālus parakstītus ar drošu elektroniko parakstu vai dokumentu kopijas ( scan) ar atzīmi “Kopija” dokumenta augšējā daļā, ar atzīmi “Kopija pareiza” dokumenta apakšējā daļā norādot kopijas apliecinātaja Vārdu, Uzvārdu, personas kodu un parakstītus ar drošu elektronisko paraksttiesīgas personas parakstu;
  3. ieskanētu ar elektronisko parakstu parakstītu dokumentu, kas apliecina, ka ir veikta šķīrējtiesas tiesvedības izdevumu apmaksa (bankas pēc maksājuma veikšanas piedāvā Jums saglabāt maksājuma uzdevumu ar drošu elektronisko parakstu).

 

Dokumentu bezkontakta iesniegšana

Rīgas šķīrējtiesa atrodas Ernesta Birznieka-Upīša ielā 18-7, Rīgā. Šīs ēkas pirmajā stāvā atrodas pastkastītes. Jūs varat atrast pastkasti ar uzrakstu “Rīgas šķīrējtiesa” un tajā iemest dokumentus. Mēs tos noteikti saņemsim. Raksta beigās atradīsiet pastkastītes fotogrāfiju.

 

Strīdu izšķiršana bez pušu klātbūtnes

  • Rakstisks process, kura pamatā ir iesniegtie dokumenti Rīgas šķīrējtiesā pastāv iespēja rakstiski izskatīt strīdu bez pušu līdzdalības. Tas būtu skaidri jānosaka līgumā (mēs atgādinām, ka, lai Jums būtu iespēja sniegt lietas šķīrējtiesā, līgumā Jums ir jāiekļauj šķīrējtiesas atruna. Atrunu variantus atradīsiet pēc saites šeit). Puses var iesniegt rakstisku lūgumu izskatīt strīdu, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem, ja tas nav noteikts līgumā.
  • Mutisks process + paziņojums par tiesas procesu bez puses klātbūtnes Ja līgumā nav precīzi noteikts, kādam jābūt strīdu izšķiršanas procesam, vai arī tiek norādīts, ka strīds izskatāms mutvārdu procesā, pusei ir iespēja uzrakstīt iesniegumu, kurā tiek lūgts rīkot tiesas sēdi bez viņa klātbūtnes, norādot savu attieksmi pret prasību un lietu (vienkārši sakot, ar to, kam es piekrītu, un ar to, kam nepiekrītu, un skaidrojumi tam). Lūguma paraugu varat apskatīt pēc saites šeit - 7. dokuments. Atgādinām, ka tiesas sēde var notikt bez šī paziņojuma, jo šķīrējtiesas process to atļauj, tomēr, ja lietas materiālos ir šads iesniegums- šķīrējtiesnesis, pieņemot lēmumu, ņems vērā Jūsu pausto attieksmi pret prasību.

 

Prasības pieteikums un spriedums pa pastu

Protams, Jūs varat izmantot ierasto dokumentu iesniegšanas veidu- sūtīt tos pa pastu. Tāpat, lai nosūtītu mums prasības pieteikumu, vai izmantot arī kurjera pakalpojumus. Un arī mēs nosūtām spriedumus un citus dokumentus pa pastu uzticamā ierakstītā vēstulē!

 

Strīdu izskatīšana online - videokonference

Jebkura procesa puse var vērsties šķīrējtiesā ar lūgumu piedalīties tiesvedības procesā izmantojot videokonferenci. Neatkarīgi no tā, kur Jūs atrodaties kā procesa dalībnieks, Latvijā vai Austrālijā, Jums nav nepieciešams fiziski ierasties Rīgas šķīrējtiesas telpās, kurās notiks šķīrējtiesas process. Šobrīd Rīgas šķīrējtiesa nodrošina pusēm dalību tiesas procesā Videokonferences režīmā.

 

Online sekošana tiesas procesam - virtuālais personīgais kabinets

Tas ir ērts resurss, kurā Jūs varat saņemt informāciju, kādā stadijā atrodas konkrētā lieta. Mēs darām visu iespējamo, lai Jums būtu ērti un lai Jūs saprastu, ka RŠT - ir iestāde, kurai var uzticēties! Jūs varat sekot lietas izskatīšanai on-line režīmā – no iesniegšanas līdz sprieduma izsūtīšanai. Jebkurā laikā un vietā, Jūs varat sekot līdzi un kontrolēt tiesvedības termiņus, caurskatīt informāciju par iesniegtām lietām un pievienotajiem dokumentiem, uzzināt tiesas sēdes datumu un daudz ko citu. Personiskais kabinets ļauj saglabāt procesa konfidencialitāti un Jūs vienmēr esat informēts par lietas izskatīšanas virzību.

 

Kā redzat - ir daudz iespēju, izvelieties to, kas Jums ir vislabākais! Viena no galvenajām šķīrējtiesas procesa priekšrocībām - tā ir ātra strīdu izšķiršana un vienkāršota izskatīšanas procedūra. Izmantojot iepriekš minētās metodes, procesu var vēl vairāk vienkāršot un paātrināt, tādējādi iegūstot laiku, kā arī, ņemot vērā pašreizējo situāciju pasaulē, neapstādināt savu biznesu, bet doties tikai uz priekšu, sasniedzot jaunus augstumus!

 

Ja Jums rodas kādi jautājumi, saistīti, piemēram, ar kādu dokumentu iesniegšanu elektroniskā veidā vai e-paraksta noformēšanu, vai arī par oficiālu elektronisku komunikāciju ar Rīgas šķīrējtiesu, lūdzu, droši rakstiet vai zvaniet!

Mūsu konsultanti noteikti Jums palīdzēs!

+371 67365100 info@court.lvKomentāri


Nav komentāru...    Rakstīt komentāru