Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2020 Marts > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Jaunumi


Meklēt:

Kā vadīt pārrunas ar ārvalstu partneriem tā, lai neciestu zaudējumus?

02-03-2020

09.03.2020. plkst. 18:00 notiks bezmaksas biznesa seminārs “Starptautisks līgums 2020”. Zemāk ir video-uzaicinājums no lektora (krievu valodā, jo lektors ir no Sankt-Pēterburgas), kā arī raksts par negodīgu un godīgu pārrunu vadīšanu, kas ir viens no šī aktuālā semināra svarīgiem tēmatiem. Vairāk par semināru lasiet pēc saites šeit.

 

Un vēl ir laba ziņa - katrs, kurš atnāks uz semināru, saņems ne tikai vertīgus materiālus, bet arī patīkamu bonusu (pārsteigumu) no semināra lektora!

 

 

 

Raksts bija sagatavots priekš žurnāla "BILANCES JURIDISKIE PADOMI" 

 

    Tas, ko Jūs izlasīsiet šajā rakstā patiesībā būs noderīgs arī tiem, kas strādā ar vietējām kompānijām, taču jo īpaši tiem - kuru darbība ir saistīta ar darījumu slēgšanu ar ārvalstu partneriem.

    Tātad sāksim ar vissvarīgāko - kā izrādās, par negodīgu pārrunu vadīšanu var saņemt tiesas pavēsti un saskarties ar lieliem finanšu zaudējumiem. Uzņēmējiem vienmēr liekas - nav dokumenta, nav arī jāuzņemas atbildība un nebūs problēmu. Tajā pašā laikā viņi sāk saņemt prasības par zolīdām summām - par it kā nepareizi vadītām pārrunām un neparakstītiem līgumiem. Pie pārrunām var pieskaitīt pat vienkāršu komunikāciju, kurā tiek rināts par cenu, piedāvājumu vai pieprasījumu, kā arī sniegtas savas rekomendācijas un iniciatīvas.

    Bet kas ir negodīga pārrunu vadīšana? Kā pasargāt sevi no nolaidīgas komunikācijas no partnera puses, kā arī no apsūdzībām par pārkāpumiem no Jūsu puses?

Apskatīsim piemēru, kas ir sastopams visbiežāk:

    Kompānija ved pārrunas uzreiz ar vairākiem partneriem - uzdod jautājumus, noskaidro cenas, saņem piedāvājumus, jautā, piemēram, izdomāt iepakojumu, uztaisīt maketus utt. Potenciālie partneri atbild, visu sagatavo, un ar nodomu par to, ka nākotnē tiks noslēgts sadarbības līgums, atsūta rēķinu par veikto darbu izmaksām. Tas viss ir vienkārša pārrunu vadīšana. Pēc tam kompānija izvēlas visizdevīgāko piedāvājumu un, nezinot, kā atbildēt, vienkārši pārstāj to darīt.
Un te sākas visnegaidītākais - potenciālie partneri sniedz prasības tiesā par lielām naudas summām - pieprasa uzņemties atbildību par negodīgu pārrunu vadīšanu zaudētas izdevības un kaitējumu veidā. Uzvar, taču tā kompānija, kura, kā likās, vienkārši komunicēja, vispār līdz galam pat nesaprot, kas notiek.
    No tā brīža uzņēmējs sāk aizdomāties ne tikai par konkrētu lietu, bet arī par nākotnes iespējamām šādām situācijām.
Šeit tiek parādītas standarta uzņēmumos esošās problēmas - pārrunas tiek vadītas vienkārši tāpat, kadru mainība - jauns menedžeris ne vienmēr zina, kādas darbības ir bijušas veiktas pirms viņa utt.

    Diemžēl, šobrīd ir daudz kompāniju (it īpaši ārzemēs), kuriem negodīga pārrunu vadīšana ir kļuvusi par biznesu. Tās nav ražošanas cikla kompānijas vai starpnieki. Veicot kārtīgu pārbaudi - tas tiek atklāts, taču diemžēl bieži vien pārbaudes netiek veiktas. Kompānijas- krāpnieki sāk pārrunas, gaida, kad partneris pazūd, un pēc laika - prasība tiesā. Vai radās bailes? Tad ir laiks mainīt pārrunu vadīšanas sistēmu kompānijā, kā ar Latvijas tā arī ar starptautiskiem klientiem.

Vienkārši un efektīvi ieteikumi, kā abām pusēm vest drošas pārrunas:

 

 1. Izstrādājiet pārrunu vadīšanas sistēmu ar ārvalstu partneriem, un uz tā pamata - vienošanās par pārrunu procesu, kurā iekļaujiet spēles vadīšanas noteikumus. 
   
 2. Komunicējot ar potenciālo partneri, norādiet, ka Jūsu pieprasījums - ir tirgus izpēte.
   
 3. Ja vairs nevēlaties turpināt pārrunas - uzrakstiet to partnerim. Ne pa telefonu, ne ar sms, bet ar korporatīvo e-pastu. 
   
 4. Ja partneris piedāvā kaut ko pārrunu procesā - noskaidrojiet, kas par to maksā. 
   
 5. Ja sākat vai turpinat strādāt ar ārvalstu kompāniju, neparakstiet iepriekšējos (vai tam līdzīgus) līgumus - tas ir klupšanas akmens Jūsu lauciņā, ja Jūs neesat pārliecināts parcto vai noteikti strādāsiet vai nē ar šo kompāniju. Tiesas pieņem šo kā svarīgu pierādījumu. 
   
 6. Negaidiet, kad potenciālais partneris atgādinās Jums par Jūsu atbildību.
   
 7. Negaidiet papildus pieprasījumus no potenciālā partnera, ja ir pazudis viņš - jautājiet, vai Jūsu iepriekšējās norunas ir spēkā, un, ja atbildi nesaņēmat, tad rakstiet, ka atbildes nesanemšanas gadījumā, Jūsu pārrunas tiek izbeigtas.
   
 8. Apmāciet Jūsu darbiniekus vadīt pārrunas pareizi un godīgi, un aprakstiet to kooperatīvajā instrukcijā.

      Kā redzat, bieži vien ir tā, kā nianses, par kurām kompāniju darbinieki un īpašnieki pat neaizdomājas, noved pie svarīgu resursu - laika, naudas, nervu utt. - zaudējumiem. Lai šādas nepatikamas situācijas nenotiktu ar Jums, ir nepieciešamas zināšanas, sistēmas ievadīšana darbā, saprašana, kā ir nepieciešams rīkoties tajos vai savādākos apstākļos, lai bizness būtu veiksmīgs, juridiski pareizs un drošs.

      Pārrunu vadīšanas tēma, kā arī citas svarīgas tēmas, kā - klientu pārbaudes instrumentu pārskats, nozīmīgākie starptautiskā līguma punkti, piemērojami tiesību akti, starptautiskie piegādes noteikumi 2020 utt. - tiks atklātas mūsu aktuālā bezmaksas semināra laikā, kuru novadīs Rīgas šķīrējtiesā 09.03. pasaules līmeņa eksperts-praktiķis starptautiskā komerctiesību jomā- Konstantīns Ivanovs.

   


Jums vēl ir iespēja piedalīties šajā pasākumā. Lai uzzinātu vairāk par piedalīšanās iespējām un semināra plānu, ejiet pēc saites šeit un sūtiet Jūsu pieteikumu!

 

Izglītojieties un vadiet biznesu ar ārvalstu partneriem veiksmīgi, juridiski pareizi un droši!


Raksts ir tapis sadarbībā ar semināru lektoru K.Ivanovu.Komentāri


Nav komentāru...  Rakstīt komentāru