Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2020 Septembris > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Jaunumi


Meklēt:

Kā pārbaudīt starptautisko partneri?

15-09-2020

Rīgas šķīrējtiesa vienmēr cenšas informēt savus klientus par pēdējām aktualitātēm gan ievietojot rakstus savā mājaslapā un sociālajos tīklos, gan sadarbojoties ar žurnālistiem. Regulāri mūsu raksti tiek publicēti žurnālā “Bilances Juridiskie padomi”, arī mūsu jaunākais raksts par starptautisko partneru pārbaudi ticis publicēts žurnāla septembra numurā.

 

Papildus informējam, ka žurnāls piedāvā šo un citus rakstus lasīt elektroniski portālā www.plz.lv vai arī abonējot žurnālu. Izvēloties gada abonementu, Jums būs iespēja elektroniski lasīt visu arhīvu no žurnāla pirmā numurā. Vairāk informācijas par abonementu veidiem lasiet pēc saites šeit... 

 

Tāpat ir iespējama žurnāla lasīšana tiešsaistē, to neabonējot, bet iegādājoties piekļuvi tikai konkrēta 2020. gada mēneša izdevumam.

 

Tālāk aicinām Jūs iepazīties ar raksta “Kā pārbaudīt starptautisko partneri?” pilnīgu saturu.

 

RAKSTA AUTORS: KONSTANTĪNS IVANOVS (SANKT-PĒTERBURGA (KRIEVIJA)/ VIĻŅA (LIETUVA) ) - RĪGAS ŠĶĪRĒJTIESAS TESNESIS, TIESĪBU ZINĀTŅU DOKTORS, STARPTAUTISKĀ ADVOKĀTU BIROJA NVO VALSTU TIESĪBU PADOMNIEKS, BIZNESA TRENERIS.

 

Arvien vairāk mēs uzlabojam drošības kultūru uzņēmumos. Mums ir svarīgi zināt, kas ir mūsu partneri un klienti - it īpaši ārvalsts. Daudzos uzņēmumos ir lieli strīdi - kam un kā būtu jāpārbauda starptautiskos darījumu partnerus?

 

Ja ar vietējiem Latvijas uzņēmumiem šie uzdevumi tiek risināti ar tiešsaistes reģistru un datorprogrammu palīdzību, tad ar ārvalstu uzņēmumiem tas ir pietiekami neskaidrs process. Man nesen bija seminārs - auditorijā juristi un drošības dienestu vadītāji. Kad jautāju, kā viņi pārbauda ārvalstu partnerus, es saklausīju gandrīz pilnīgu problēmas noliegumu. Uzreiz tika sniegtas atbildes - tie taču ir ārvalstu uzņēmumi, tur nav vienas dienas uzņēmumu. Man tas izklausījās kā “remonts” un “eiroremonts” - pielieciet klāt prefiksu "starptautisks" un uzreiz pārtop par ideālu.

 

Statistika norāda pretējo - palielinās strīdu skaits gan valsts tiesās, gan starptautiskajās šķīrējtiesās. Bankas ziņo, ka darījumos ir vairāk gadījumu, kad netiek izpildītas saistības. Un iemesls nav krīzes situācija, bet gan mūsu uzvedībā. Savas aizņemtības dēļ uzņēmēji riskē, kā arī, nevēloties terēt dažādus resursus (visbiežāk - laiku) informācijas meklēšanai, sākumā paraksta līgumus, uzsāk sadarbību un, kad jau rodas problēmas, tad aizdomājas par to, ka būtu tomēr nepieciešams pārbaudīt partneri.

 

Ārvalstu klienti ir jāpārbauda ļoti uzmanīgi. Tas nekavējoties atrisina milzīgu problēmu kalnu. Pārbaudīt un sekot līdzi ir nepieciešams tādiem datiem kā, piemēram , finanšu atskaites un rādītāji, kredīti, kompānijas parādi, valdes locekļu sastāvs, īpašums, licenču aktualitāte, nodokļu maksātāja statuss, maksātspēja, komercķīlas un daudz kam citam. Kā? - Jūs jautāsiet. Atbildu: Ļoti vienkārši!

 

Pirmajā posmā - tas ir arī psiholoģiskais posms - lūdziet uzņēmuma dokumentus, kas apstiprina tā reģistrāciju un vadītāju pilnvaras. Viņi to atsūtīs - teicami. Neatsūtīs - Jums ir jādomā un jāmeklē informācija. Savādi, ka daudzi uzņēmumi pierimst jau šajā posmā. Mēs saņēmām skenētus dokumentus, teiksim, itāļu valodā. Mēs tos apskatījām un ievietojām mapē - gaidiet problēmas. Patiesībā mums jāturpina rīkoties.

 

Nākamais posms ir Tirdzniecības un rūpniecības kamera vai tās reģionālā pārstāvniecība. Pakalpojums var būt maksas, bet tas ir tā vērts. Jūs varat tieši sazināties ar tirdzniecības biroju ārvalstī - tas paātrinās procesu.

 

Turklāt ir vēl viens interesants fakts. Komerciālie atašeji strādā ārvalstu vēstniecībās Latvijas Republikā. Tos ir ļoti viegli atrast - diplomātiskās pārstāvniecības oficiālajā vietnē. Ir nepieciešams uzrakstīt e-pastu (vēlams, dublēt ar telefona zvanu) un uzdot interesējošos jautājumus. Pieprasījums ir konfidenciāls. Neviens cits kā atašejs nesniegs informāciju par Jūsu biznesa partnera reputāciju.

 

Turklāt Jūs varat izmantot tiešsaistes reģistrus. Daudzi uzņēmumi no tiem baidās svešvalodu zināšanu trūkuma dēļ. Pārtrauciet baidīties vai iemācīties valodu. Taču faktiski daudzi reģistri ir pieejami ar valodu izvēles iespējām. Turklāt Jūs netulkojat Federiko Garsijas Lorkas dzejoļus, bet gan sausu juridisko informāciju - izmantojiet auto-tulku un tulkojums būs skaidrs. Šādu reģistru piemērs var būt Čehijas Republikas reģistrs - https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik vai Somijas reģistrs - https://www.ytj.fi/. Reģistri tiek apmaksāti, bet summa no 10 līdz 50 eiro šķiet niecīga, salīdzinot to ar iespējamām problēmām ar klientiem vai bankām.

 

Vislabāk pārbaudīt ir katru partneri un vēl labāk - to darīt regulāri. Lai partneru pārbaude tiktu īstenota, deliģējiet šīm darbībām atbildīgo personu. Ir svarīgi, lai kompānijā būtu konkrēts cilvēks, kurš pārbauda drošības līmeni.

 

Pārbaudīt ārvalstu klientus nav tik biedējoši, un tas ir ļoti svarīgs mūsdienu uzņēmuma uzdevums.Komentāri


Nav komentāru...    Rakstīt komentāru