News

News calendar

<< < 2020 September > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

News


Search:

Ko nozīmē klienta vērtība?/ RŠT priekšsēdētāja Jurija Ņikuļcova pārdomas

1
29-09-2020

Turpinot lasīt mana drauga Jaroslava Kaplana grāmatu "Biznesa inteliģence DEST jaunajā pasaulē", es mazliet ieslīgu pārdomās, ar kurām arī vēlos dalīties ar Jums! 

 

Viens no maniem, kā Rīgas šķīrējtiesas vadītāja, uzdevumiem ir popularizēt šķīrējtiesvedības procesu uzņēmēju vidū. No vienas puses, kas gan var būt vēl vieglāk? Popularizē! Publicē rakstus, lasi seminārus, rīko sanāksmes...

 

Tomēr nesen Rīgas šķīrējtiesas darbinieku veiktā aptauja pierādīja, ka, neskatoties uz to, ka šķīrējtiesvedības process Latvijā pastāv vairāk kā 20 gadus, lielākā daļa aptaujāto uzņēmēju nezina par šķīrējtiesas priekšrocībām un to, kā tā var būt noderīga mūsdienu biznesam.

 

Atgriežoties pie grāmatas... Kā nodot klientam - potenciālajam partnerim ideju nopirkt Jūsu produktu vai izmantotu Jūsu pakalpojumu? Kā raksta grāmatas autors - demonstrējiet viņam produkta vai pakalpojuma vērtību! Ko viņš iegūs (labumu, ieguvumu, vērtību, kvalitāti), iegādājoties Jūsu produktu vai izmantojot Jūsu pakalpojumu?

 

Šķiet, ka tas ir pašsaprotami! Bet jautājums ir sekojošs - vai mēs to darām, reklamējot savus produktus un pakalpojumus? Vai mēs paši saprotam, kāda ir produkta vai pakalpojuma vērtība?

 

Sava darba ietvaros es bieži sazinos ar prasītājiem un atbildētājiem, kreditoriem un parādniekiem, viņi dalās ar mani savās sāpēs. Es viegli varu saprast gan kreditora, gan parādnieka viedokli. Saņemot atsauksmes par šķīrējtiesu, tajās visbiežāk sastopamas vairākas pamatvērtības:

 

  1. Parādnieki maksā labprātīgāk, ja līgumā ir atrunāta šķīrējtiesas klauzula; 
  2. Ja ir kreditoru rinda, parasti pirmajam maksā tam, kuram līgumā ir atrunāta šķīrējtiesas klauzula;
  3. Pretstatā valsts tiesām, šķīrējtiesas piedzen no parādniekiem arī juridiskos izdevumus;
  4. Tiesas process nepārvērtīsies par nebeidzamām "mokām", pastāvīgu tiesas sēžu atlikšanas dēļ- apsūdzētā prombūtnes un tiesnešu atvaļinājuma gadījumā; 
  5. Ja parādnieks atrodas ārzemēs, nav nepieciešams iesniegt prasību atbildētāja valstī, viss notiek Latvijā - nav nepieciešamības meklēt ārvalstu juristu.
     

 

Nezinu, vai esmu paveicis pietiekami labi grāmatas autora sniegto uzdevumu – demonstrējot Jums šķīrējtiesvedības vērtības - manuprāt, ieguvumi ir acīmredzami!

 

Virzot savus produktus un pakalpojumus, esiet gatavi pieņemt sava potenciālā klienta viedokli. Atcerieties, ka ne visi zina un saprot, kādēļ un ar ko Jūs vai Jūsu produkts ir unikāls un kādas priekšrocības tam ir. Parādiet to vērtību visiem!

 

Uz tikšanos manās nākamajās pārdomās!

/ Rīgas šķīrējtiesas priekšsēdētājs Jurijs ŅikuļcovsComments

Inese (01.10.2020 14:59)

Ļoti vērtīga informācija! Pladies!
Write comment